Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

27.03.2024 - Alwernia, Muzeum Pożarnictwa - Odebranie BONU NA RATOWANIE

W dniu 27 marca 2024 roku o godzinie 17:00 na terenie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni odbyło się uroczyste wręczenie BONÓW NA RATUNEK.  Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan wraz z prezesem oraz naczelnikiem naszej jednostki odebrali „Bon na Ratowanie” czyli dotację w kwocie 780 tysięcy złotych do zakupu fabrycznie nowego średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, którą przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. 

Planowany zakup to średnie samochody ratowniczo-gaśnicze z modułem ratownictwa technicznego wyposażone w napęd 4×4 oraz zbiorniki wody o pojemności minimum 2500 litrów. Koszt jednego auta to około 1,2 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi 65% kosztów, czyli 780 tysięcy złotych a pozostałe 420 tysięcy złotych to wkład Gminy Zabierzów.