Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

21.10.2023 - Bolechowice - Przywitanie nowego lekkiego pojazdu ratownictwa technicznego z modułem gaśniczym

Wielkie święto dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach.

W dniu 21.10.2023 r. o godzinie 18:00 przy naszej remizie OSP odbyło się oficjalne przywitanie fabrycznie nowego lekkiego pojazdu ratownictwa technicznego z modułem gaśniczym.

Pojazd na podwoziu Renault Master został zabudowany przez firmę BIBMOT. Wyposażony został on w silnik o mocy 145 koni mechanicznych, manualnej skrzyni biegów oraz napędzie 4x2. Dopuszczalna masa całkowita tego pojazdu to 3,5 tony, co za tym idzie pojazdem kierować mogą kierowcy z uprawnieniami do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi na kategorię B. Kryptonim operacyjny pojazdu to 329[K]01 - zgodny z wytycznymi dla pojazdów w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

SLRtBM 0,2/0,5 Renault Master wyposażone zostało w: kompozytowy zbiornik na wodę o pojemności 200 litrów i środek pianotwórczy o pojemności 20 litrów, wysokociśnieniowy agregat wodno-pianowy o wydajności 50 l/min przy ciśnieniu 40 bar z linią szybkiego natarcia, opryskiwacz ręczny 8 litrów, pilarkę do drewna, pompę  elektryczną, zestaw składający się z mat, rękawów i poduszek sorpcyjnych, gogle chemiczne, rękawice, kombinezony, półmaski i worki na odpady niebezpieczne. Dodatkowo reszta wyposażenia jakie znalazło się na naszym pojeździe to sprzęt, który dotychczas znajdował się na naszym GLBARt 1/1 Iveco.  

Pojazd na początku przyszłego roku zostanie doposażony w m.in.: maszt oświetleniowy, wyciągarkę, orurowanie ochronne, kamerę cofania, poduszki pneumatyczne zawieszenia pojazdu, skrzynie sprzętową na dachu pojazdu, nową drabinę nasadkową, przenośny maszt oświetleniowy, poduszki pneumatyczne wysokiego ciśnienia a także inny niezbędny sprzęt do ratowania ludzkiego życia i mienia. Zakup doposażenia zostanie sfinansowany przez gminę Zabierzów.

Więcej zdjęć naszego pojazdu na stronie www.krakow112.pl

Jest to jeden z 47 pojazdów zakupionych dla jednostek OSP z województwa małopolskiego. Koszt realizacji całościowego zakupu 47 pojazdów to 13 mln 760 tys. zł brutto. Zakup pojazdu został sfinansowany z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Gminy Zabierzów.

Nasze GLBARt 1/1 Iveco Turbo Daily 65C15 (328-96) służące dzielnie przez równo 20 lat w naszej OSP, zostanie w najbliższym czasie przekazane do jednostki OSP z terenu gminy Zabierzów, gdzie dalej będzie służyć mieszkańcom naszej gminy.

W tym miejscu Zarząd, Druhny i Druhowie, a także MDP Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach serdecznie pragnie podziękować Wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego - Panu Łukaszowi Smółce, Wójtowi Gminy Zabierzów - Pani Elżbiecie Burtan, Komendantowi Gminnemu ZOSP - druhowi Przemysławowi Sitarskiemu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania fabrycznie nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki.

Pragniemy podziękować również:
- Przedstawicielce Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Pani Paulinie Ziąbek,
- Komendantowi Gminnemu ZOSP - druhowi Przemysławowi Sitarskiemu,
- Prezesowi Zarządu Gminnego ZOSP - druhowi Marcinowi Cieślakowi,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabierzowie,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylanach,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Karniowicach,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Więckowicach,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząsce,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzoskwini,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Niegoszowicach,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawojowej Górze,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Cianowicach,
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołowicach,

za obecność z nami podczas tego historycznego momentu dla naszej jednostki OSP. Serdecznie dziękujemy również wszystkim mieszkańcom Bolechowic i Zelkowa oraz sympatykom pożarnictwa za tak liczną obecność.

Serdecznie dziękujemy !