Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

16.06.2022 - Bolechowice - Boże Ciało

W dniu 16.06.2022r. nasza jednostka wraz z OSP Karniowice wzięła udział w uroczystych obchodach Bożego Ciała w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Bolechowicach. Obchody Bożego Ciała rozpoczęły się uroczystą mszą świętą a następnie procesja Bożego Ciała wyruszyła do ołtarzy zlokalizowanych nieopodal kościoła.

Naszym zadaniem było, zapewnienie bezpiecznego przejścia procesji oraz niesienie pomocy medycznej w razie potrzeby. Jak zwykle nasi druhowie jak i druhowie z Karniowic aktywnie uczestniczyli w samej ceremonii niosąc baldachim, krzyż oraz tworząc asystę procesji.

W procesji brał również udział poczet sztandarowy z naszej OSP jak i OSP Karniowice.

Foto - Karolina Wolska/OSP Bolechowice