11.11.2021 - Bolechowice - Obchody Święta Niepodległości

Mszą świętą rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości w Bolechowicach w dniu 11 listopada 2021r. Mszę za Ojczyznę odprawił ks. proboszcz, prałat Stanisław Kozieł. Następnie udano się pod pomnik przy ulicy Kościelnej w Bolechowicach, upamiętniający mieszkańców Bolechowic, ofiary wojny. Złożono tam kwiaty. Święto państwowe było także bardzo dobrą okazją aby dokonać uroczystego wsadzeni sadzonki dębu w ramach akcja która ma upamiętnić przypadającą w tym roku setną rocznicę powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystego posadzenia drzewka dokonali: Przewodniczący rady gminny Zabierzów, sołtys wsi Bolechowice- Henryk Krawczyk, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach- dh. Paweł Sendor oraz naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach- dh. Michał Zwoliński. Na koniec delegacja z naszej jednostki udała się na cmentarz w Bolechowicach gdzie złożono kwiaty na grobie nieznanego żołnierza.