01.10.2021 - Bolechowice - Przywitanie nowego sprzętu w naszej jednostce

powitanie

Wielkie święto w Bolechowicach

Kolumna wozów strażackim na sygnale, latające drony, pokaz pirotechniki, transmisja na żywo, świętujący strażacy, mieszkańcy oraz sympatycy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach.

Tak uczczono w dniu 01.10.2021 r.  powitanie dwóch pojazdów specjalistycznych Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach. Impreza miała charakter nieoficjalny i w zamyśle miała sprowadzać się do przejazdu kolumny powitalnej przez naszą miejscowość i powitania pojazdów na placu pod remizą. Efekt był oszałamiający, przerósł nawet oczekiwania organizatorów.

Na powitaniu zjawili się:

- Wójt gminy Zabierzów - Pani Elżbieta Burtan

- Przewodniczący Rady Gminy Zabierzów, sołtys wsi Bolechowice - Pan Henryk Krawczyk

- Radni Gminy Zabierzów

- Strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek OSP z terenu gminny Zabierzów oraz z pięciu sąsiadujących gmin:

- OSP Zbydniowice

- OSP Owczary

- OSP Wołowice

- OSP Bębło

- OSP Tenczynek

- OSP Nawojowa Góra

- OSP Karniowice

- OSP Ujazd

- OSP Niegoszowice

- OSP Nielepice

- OSP Brzoskwinia

- Przedstawiciele Związku Emerytów i Rencistów Państwowej Straży Pożarnej

- Mieszkańcy wsi Bolechowice i Zelków

- Sympatycy naszej jednostki

Równo o godz. 19.00 kolumna wozów strażackich wyruszyła z placu przy firmie Eden w miejscowości Brzezie i przekroczyła granice Bolechowic. Dalej podążając ulicą Jurajską, gdzie wzbudzili duże zainteresowanie mieszkańców - dojechali do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach.  Tam odbyło uroczyste powitanie nowych nabytków OSP Bolechowice. Pierwszym kierowcą Quada, który przekroczył granicę Bolechowic był sam prezes OSP Bolechowice dh. Paweł Sendor, któremu wraz ze skarbnikiem dh. Michałem Skotniczny, przypisuje się największe zasługi w procesie pozyskania Quada. Obecni na miejscu goście mieli okazję nie tylko podziwiać pozyskany sprzęt, ale także zasmakować strażackiej grochówki oraz ciast przygotowanych przez nasze druhny i druhów w pneumatycznych namiotach, które zostały przekazane naszej jednostce przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ŻE BYLIŚCIE Z NAMI !!