Ukończony kurs z zakresu współpracy z LPR

wypadek 8

Gratulujemy! Kolejnych 14 strażaków OSP Bolechowice ukończyło szkolenie doskonalące dla strażaków z zakresu współdziałania z LPR.

W dniu 20 lipca 2021r. 14 strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach ukończyło szkolenie doskonalące dla strażakówz zakresu współdziałania z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR) realizowane na postawie zatwierdzonego przez Komendanta Głównego PSP programu szkolenia w tym zakresie.

Przytoczony program szkolenia obejmował między innymi następujące tematy ściśle związane z Śmigłowcową Służbą Ratownictwa Medycznego (z języka ang. Helicopter Emergency Medical Service tzw. HEMS):

- zakres dysponowania HEMS,

- prowadzenie łączności radiowej z HEMS,

- ogólne zasady bezpieczeństwa podczas działań z HEMS,

- wybór miejsc do lądowania dla HEMS,

- przyjmowanie HEMS podczas prowadzonej pomocy przez zespoły ratownictwa medycznego lub prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych  przez strażaków w różnych porach doby.

Miło nam jest poinformować że nasza jednostka, OSP Bolechowice posiada na obecną chwilę aż 21 przeszkolonych strażaków przygotowanych do współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.