Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

20.10.2020 - Rudawa - #StrażackaChoinkaDlaPiotrka

W dniu 20.12.2020 r., nasza jednostka udała się na akcję charytatywną #StrażackaChoinkaDlaPiotrka, która została zorganizowana tym razem przez jednostki z gminy Zabierzów. Nasza jednostka na to wydarzenie postanowiła świątecznie przystroić średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Efekt pracy można zobaczyć na zdjęciach poniżej. 

Zadaniem tego wydarzenia było ustawienie pojazdów pożarniczych w kształcie choinki i uwiecznienie tego na zdjęciu lub filmie z powietrza. Celem głównym jest zbiórka pieniędzy dla 32-letniego Piotra Dębskiego - druha OSP Wola Filipowska, który zmaga się z glejakiem. Zbiórka pieniędzy niezbędna jest do dalszego leczenia dh. Piotra.
 
Wydarzenie #StrażackaChoinkaDlaPiotrka zapoczątkował zespół portalu Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie. W akcje włączyło się wiele jednostek OSP z różnych gmin, a nawet Małopolska Policja.