Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

22.04.2019 - Bolechowice - Ćwiczenia

W dniu 22.04.2019r. odbyły się wspólne ćwiczenia OSP Bolechowice oraz SGRW JRG3 Kraków w dolinie Bolechowickiej. Ćwiczenia miały za zadanie sprawdzić przygotowanie merytoryczne oraz taktyczne druhów z naszej jednostki do prowadzenia działań w trudno dostępnych miejscach, jakimi są dolinki podkrakowskie. Tereny te są wizytówką naszej gminny. Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze stronny zarówno turystów jak i samych mieszkańców. Niestety dochodzi także na tym terenie do coraz groźniejszych zdarzeń wymagających interwencji służb ratunkowych, także śmiertelnych. Ćwiczenia, dzięki swojej realistyce w pełni oddawały realia działań ratowniczych na tych terenach. Zdarzenie zakładało upadek z wysokości 8m turysty który uprawiał wspinaczkę sportową. Na miejsce zadysponowany został zastęp OSP Bolechowice oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego JRG3 Kraków. Specjalne podziękowanie dla dowodzącego grupą, str. ratownika wysokościowego kpt. Mariusza Chrapka oraz Ratownika Medycznego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Mateusza Węgla, za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu ćwiczeń. Możemy być dumni z naszych strażaków za wysoki poziom jaki prezentują w działaniach ratowniczo-gaśniczych.