Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

02.12.2016 - Bolechowice - Ćwiczenia MDP

W dniu 02.12.2016r., odbyła się zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej naszej jednostki. Tematem tej zbiórki były linie gaśnicze, prawidłowe sprawianie ich oraz wszelkie parametry techniczne węży ssawnych i węży tłocznych. Młodzi druhowie dowiedzieli się również wiele na temat pożarów - jak ewakuować osoby poszkodowane, jak poruszać się w budynkach objętych pożarem, przypomnieli sobie informacje o trójkącie spalania. Na zakończenie MDP przećwiczyła sobie realne założenie z zadymionym pomieszczeniem - mogli zobaczyć jak ograniczona widoczność jest podczas prawdziwego pożaru, jak ciężkie poruszanie jest w takich warunkach oraz ile to wszystko wymaga siły organizmu strażaka. Podsumowaniem ćwiczenia praktycznego było oczywiście zdjęcie grupowe w naszej zadymionej sali.