16.04.2016 - Kobylany - Zjazd gminny ZOSP

W dniu 16 kwietnia 2016r. w Kobylanach, odbył się zjazd oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży pożarnych gminny Zabierzów. Zjazd ten kończył pięcioletnią kadencje poprzedniego zarządu i był miejscem ukonstytuowania nowego. Delegatami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach na zjazd byli: naczelnik, druh Sebastian Dudzicki, wice-naczelnik, druh Zwoliński Michał, poprzedni naczelnik, druh Paweł Luberda, oraz pracownik komendy Wojewódzkie druh Józef Rachtan. Obecny był także jako przedstawiciel zarządu powiatowego druh Stanisław Macałka. Jak przyznaje nasz naczelnik ,,możemy być naprawdę zadowoleni z owoców tego zjazdu, nie dość że komendantem gminnym został popierany przez naszą jednostkę druh Przemysław Sitarski, to jeszcze druhowie Michał Zwoliński i Paweł Luberda zostali wybrani na bardzo ważne funkcje, kolejno wiceprezesa i członka komisji rewizyjnej." Druh Przemysław Sitarski jest członkiem zaprzyjaźnionej straży, OSP Karniowice. Wielokrotnie wspierał naszą jednostkę biorąc udział w wspólnych inicjatywach jednostek OSP Bolechowice i OSP Karniowice.