Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

24.01.2024 - Bolechowice, ul. Zielona - Zdarzenie drogowe

W dniu 24.01.2024 r., o godzinie 17:12 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia drogowego na ul. Zielonej w miejscowości Bolechowice. Do akcji udaliśmy się zastępem SLRtBM 0,2/0,5 Renault (329-01) w składzie 4 ratowników. Na zdarzenie drogowe najechał nasz druh, który do czasu przyjazdu podmiotów ratunkowych zajął się osobą poszkodowaną, która znajdowała się w pojeździe przewróconym na boku. Działania na miejsce zdarzenia zastępów ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca, stabilizacji pojazdu, ewakuacji poszkodowanego z przewróconego pojazdu i przekazaniu go Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a także przyjęcie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik6. Po wykonaniu czynności przez Policje, przewrócony pojazd postawiono na koła i usunięto z jezdni, a także uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na czas działań podmiotów ratunkowych droga była całkowicie zablokowana. Na miejscu również GBA 3,5/27 Iveco (339-91) oraz GBARt 2,7/20 MAN (339-92) z OSP Zabierzów, GBARt 2,5/16 Star (328-69) z OSP Ujazd, dwie załogi Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego KPR oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik6.