Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

11.09.2023 - Bolechowice - Usuwanie gniazda os

W dniu 11.09.2023 r. po godzinie 19:00 nasza jednostka udała się do usunięcia gniazda os zlokalizowanego na wieży Kościoła w Bolechowicach. Ze względu na lokalizację gniazda, do jego usunięcia niezbędne było użycie drabiny mechanicznej z OSP Zabierzów. Po wyjechaniu do góry ratownika stwierdzono, że znajdują się tam dwa gniazda - jedno to gniazdo os, drugie natomiast to gniazdo pszczół. Gniazdo os zostało usunięte przy pomocy środków chemicznych, a gniazdo pszczół po kontakcie z pszczelarzem zostało pozostawione w swoim miejscu. Bardzo prosimy osoby przebywające w Kościele, a zwłaszcza osoby uczulone o zachowanie ostrożności.

Serdeczne podziękowania dla druhów z OSP Zabierzów za pomoc w usunięciu gniazda oraz za chęć sprawdzenia możliwości drabiny mechanicznej przy jakichkolwiek działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie kościoła w naszej miejscowośći.