Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

03.07.2023 - Dolina Bolechowicka - Pomoc ZRM

W dniu 03.07.2023 r., o godzinie 16:23 nasza jednostka została zadysponowana do Doliny Bolechowickiej gdzie Zespół Ratownictwa Medycznego K01-07 potrzebował pomocy w przetransportowaniu osoby poszkodowanej, która złamała nogę w trudno dostępnym terenie.  Do akcji udaliśmy się zastępem GLBARt 1/1 Iveco (328-96) oraz Quad (327-Q3) w składzie 6 ratowników. Działania na miejscu akcji polegały najpierw na przetransportowaniu osoby w miejsce gdzie mógł dojechać Quad a następnie na przyczepce transportowej poszkodowany został przewieziony do karetki. Podczas trwania akcji okazało się, że na półce skalnej utknął kolega poszkodowanego, który nie miał sprzętu pozwalającego na jej bezpieczne opuszczenie. Na miejsce zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Kraków 3", która bezpiecznie ewakuowała osobę.