Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

06.06.2023 - Dolina Będkowska - Poszukiwania osoby zaginionej

W dniu 06.06.2023 r. na prośbę policji nasza jednostka została zadysponowana przez SKKM PSP do pomocy w poszukiwaniach w Dolinie Będkowskiej. Poszukiwany był mężczyzna w wieku 24 lat, który zaginął w połowie maja. Działania podmiotów mundurowych trwały na terenie Doliny Będkowskiej już od kilku tygodni. Nasze działania na miejscu akcji polegały na sprawdzaniu wyznaczonych sektorów przy pomocy Quada jak i pieszo. Po godzinie 18:00 trzyosobowy zespół z JRG 3 Kraków sprawdzając wyznaczony sektor odnalazł ciało.

Siły i środki podczas działań - Policja, GOPR, JRG 3 Kraków, JRG 5 Kraków, GPR OSP Kraków, OSP Niegoszowice, OSP Kobylany, OSP Bębło, OSP Biały Kościół. Z naszej jednostki w działaniach brały udział zastępy SLRr Jeep (327-50) wraz z przyczepą logistyczną (328-P17) oraz Quad (327-Q3) w składzie 5 ratowników.