Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

28.05.2023 - Kraków - Pokazy z okazji dnia dziecka oraz zabezpieczenie meczu Wisła Kraków & Zagłębie Sosnowiec

W dniu 28.05.2023 r. nasza jednostka udała się na piknik z okazji dnia dziecka przy stadionie miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, który zorganizowała Wisła Kraków. Podczas pikniku można było zobaczyć jakim sprzętem dysponujemy, usiąść za kierownicą naszego zastępu GLBART 1/1 oraz Quada a także dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka ochotnika. Następnie udaliśmy się na zabezpieczenie meczu pomiędzy Wisłą Kraków a Zagłębie Sosnowiec zastępem GLBARt 1/1 Iveco (328-96) w obsadzie 6 ratowników. Podczas meczu strażacy nie podejmowali żadnych interwencje. Wydarzenie sportowe z perspektywy trybun obejrzało 9469 kibiców.