Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

18.10.2022 - Rudawa - Pożar suszarni

W dniu 18.10.2022 r. o godzinie 23:41 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru suszarni do zboża w miejscowości Rudawa. Nasza jednostka została zadysponowana z namiotem pneumatycznym i zapleczem logistycznym. Do akcji udaliśmy się zastępem SLRr Jeep (327-50) wraz z przyczepka logistyczną (328-P17) w składzie 5 ratowników. Nasze działania na miejscu akcji polegały na rozstawieniu namiotu pneumatycznego i przygotowaniu zaplecza logistycznego na czas działań akcji. Akcja była długo trwała. W namiocie Kierujący Działaniami Ratowniczymi mógł zarządzać akcją a zmieniający się ratownicy w działaniach mogli odpocząć. Na miejscu akcji działania prowadziły zastępy z OSP Rudawa, OSP Brzezinka, OSP Nielepice, OSP Niegoszowice, JRG 3 Kraków a także załoga Policja, Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne.