Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

10.08.2022 - Rząska - Poszukiwania osoby zaginionej

W dniu 10.08.2022 r. po godzinie 14:07 na prośbę policji nasza jednostka została zadysponowana przez SKKM PSP do pomocy w poszukiwań w miejscowości Rząska. Mężczyzna w nocy 8/9 sierpnia oddalił się z domu i do dnia poszukiwań nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Poszukiwania osoby prowadził KP Zabierzów. Nasze działania na miejscu akcji polegały na sprawdzaniu wyznaczonych sektorów przez GPR OSP Kraków, przy pomocy Quada jak i pieszo. W trakcie całych działań przeszukano około 250 ha. Przed godziną 21 trzyosobowy zespół ratowników z naszej jednostki poruszający się Quadem sprawdzając kolejny sektor odnalazł ciało zaginionego. 

Siły i środki podczas działań - GPR OSP Kraków z psem ratowniczym, OSP Mników z psem ratowniczym, OSP Rząska, OSP Niegoszowice z dronami oraz 3 załogi KP Zabierzów. Z naszej jednostki w działaniach brały udział zastępy SLRr Jeep (327-50) oraz Quad z przyczepą (327-Q3) w składzie 9 ratowników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wzorową współpracę.