Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

31.08.2021 - Bolechowice, ul. Turystyczna/Zielona - Działania przeciwpowodziowe

W dniu 31.08.2021r., o godzinie 15:48 nasza jednostka została zadysponowana do zalanych posesji przy ul. Turystycznej oraz ul. Zielonej w Bolechowicach. Do akcji udaliśmy się zastępem GLBARt 1/1 Iveco (328-96) w składzie 5 ratowników. Po przyjeździe na miejsce akcji i rozpoznaniu podjęto decyzję o działaniach przeciwpowodziowych czyli zabezpieczeniu workami z piaskiem odcinka, w którym było prawdopodobieństwo wylania rzeki Bolechówka. W działaniach z nami uczestniczyły zastępy z OSP Kobylany oraz OSP Radwanowice.
Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Bolechowic, którzy pomagali nam w działaniach oraz swoimi prywatnymi samochodami wozili worki z piaskiem z miejsca napełniania worków, który znajdował się w miejscowości Rudawa.