16.08.2019 - Kraków - Zabezpieczenie meczu Wisła Kraków & ŁKS Łódź

W dniu 16.08.2019 r nasza jednostka udała się na zabezpieczenie meczu na stadionie miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, pomiędzy Wisłą Kraków a ŁKS Łódź. Zabezpieczenie imprezy rozpoczęło się o godzinie 18:00. Na stadionie obecny był zastęp GBA 2.5/16 z OSP Owczary (338-98), GCBA 4/32 z OSP Wołowice (329-52) oraz GLBARt 1/1 (328-96) z naszej jednostki. Spotkanie to nosiło miano "meczu podwyższonego ryzyka".

Po zakończeniu spotkania w toalecie na sektorze gości (sektor G5, poziom - 1) zostały podpalone szaliki zwaśnionego klubu, od których zapaliła się również część wyposażenia sanitariatów. Zdarzenie to wzbudziło system p-poż oraz spowodowało duże zadymienie rzeczonego fragmentu stadionu. Strażacy z OSP Wołowice, zabezpieczeni aparatami OUO wraz z naszym druhem oraz dowódcą udali się na rozpoznanie. W gotowości czekała również II rota z OSP Bolechowice. Po wejściu do toalet potwierdzono treść zgłoszenia i przystąpiono do działań gaśniczych za pomocą hydronetki plecakowej. W późniejszej fazie akcji pomieszczenia oddymiono oraz skontrolowano pod kątem ewentualnych nowych zażewi ognia.