Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

23.05.2019 - Rudawa/Zabierzów/Bolechowice - Działania przeciwpowodziowe

W dniu 23.05.2019r., o godzinie 14:15 nasza jednostka została zadysponowana do pomocy w działanaich przeciwpowodziowych w Rudawie. Do akcji udaliśmy się w składzie 6 ratowników. Działania na miejscu polegały na ładowaniu worków z piaskiem oraz tworzeniu wału przeciwpowodziowego. O godzinie 15:15 udaliśmy się do Zabierzowa, gdzie również pracowaliśmy przy ładowaniu, transportowaniu oraz układaniu worków z piaskiem. O godzinie 20:00 zostaliśmy zadysponowani na ul. Turystyczną w Bolechowicach gdzie zrobił się zator na rzece. Działania polegały na udrożnieniu koryta rzeki. Około godziny 22:00 zakończyliśmy działania przeciwpowodziowe na terenie gminy Zabierzów i udaliśmy się do koszar.