13.05.2018 - Kraków - Zabezpieczenie meczu Wisły Kraków z Lechem Poznań

W dniu 13.05.2018r., nasza jednostka udała się na zabezpieczenie meczu na stadionie miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. W ramach 36-kolejki o Mistrzostwo LOTTO Ekstraklasy rozegrane zostało spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a Lechem Poznań. Zabezpieczenie imprezy rozpoczęło się o godzinie 16:00. Na stadionie obecny był zastęp GCBARt 5/24 z OSP Skawina 1 (339-74), GCBA 4/32 z OSP Wołowice (329-52) oraz GLBARt 1/1 (328-96) z naszej jednostki, łącznie 18 strażaków. Podczas imprezy strażacy interweniowali przy trzech pożarach elementów oprawy. Działania jakie zostały przeprowadzone to ugaszenie pożarów przy pomocy linii szybkiego natarcia oraz hydronetek a następnie przelano oraz skontrolowano zgliszcza. Wyniku silnego zadymienia na stadionie zostały załączone czujki przeciw pożarowe. Strażacy musieli skontrolować miejsca, w których doszło do załączenia czujek. Alarmy okazały się fałszywe. Na miejsce w czasie interwencji strażaków dotarł również jeden zastęp z JRG 3 Kraków. Podczas meczu obecnych było 20 382 widzów. Zabezpieczenie zakończyliśmy po godzinie 21.

Foto OSP Bolechowice / © Wojciech Matusik, Anna Kaczmarz, Piotr Tymczak