28.02.2017 - Zelków - Pożar traw

Dnia 28.02.2017r., o godzinie 22:40 nasza jednostka po raz kolejny tego dnia została zadysponowana do pożaru traw w Zelkowie. Na miejsce akcji udaliśmy się w składzie 4 ratowników. Nasze działania na miejscu trwały wiele godzin ponieważ po ugaszeniu danych ognisk pożaru pojawiały się następne. Jak się okazało podczas naszych działań grasował podpalacz i "bawił się" w najlepsze. Sylwetka osoby w ciemnym ubraniu była  widziana kilkukrotnie przez osoby zgłaszające lub strażaków, po czym w kolejnych miejscach pojawiały się nowe ogniska pożarów. Niestety nie udało się nikogo ująć mimo obecności patrolu Policji na miejscu akcji. Łącznie spłonęło około 5 hektarów trwa i nieużytków. Na miejscu również OSP Kobylany, OSP Karniowice i OSP Zabierzów. Z pożarem łącznie walczyło 22 strażaków przy użyciu tłumic i 3 prądów wody w natarciu.