Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

31.03.2016 - Zelków/Wierzchowie - 3 pożary traw

Dziś (31.03.2016r.) nasza jednostka interweniowała trzy razy. Wszystkie akcje związane były z pożarami traw. Pierwsze zgłoszenie o pożarze traw w Dolinie Kluczwody wpłynęło o godzinie 16:12. Na miejsce udaliśmy się w składzie 4 ratowników. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy tłumic. Działania zakończyliśmy około 17:00. Drugie zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Zelków wpłynęło około 17:20. Na miejsce udaliśmy się w składzie 4 ratowników. Nasze działania polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy tłumic i szybkiego natarcia. Akcje utrudniał ciężki dojazd do miejsca pożaru. Na miejscu równie OSP Kobylany i OSP Biały Kościół. Działania zakończyliśmy około 18:30. Trzecie zgłoszenie o pożarze traw w miejscowości Wierzchowie wpłynęło o godzinie 19:18. Na miejsce akcji udaliśmy się w składzie 5 ratowników. Działania również polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy tłumic i szybkiego natarcia. Na miejscu równie OSP Kobylany i OSP Biały Kościół. Spaleniu uległo około 1,5 hektara. Działania zakończyliśmy około 20:00.