Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Podsumowanie akcji „Zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią”

                Zbliża się dużymi krokami koniec okresu grzewczego. To dobry czas na podsumowanie prewencyjnych działań jednostki OSP Bolechowice na rzecz przeciwdziałaniu zagrożeń wynikających z obecność tlenku węgla.

                W roku 2019r.na terenie działania Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach mieliśmy do czynienia z dwoma wezwaniami do wzbudzonego czujnika tlenku węgla. Po kontroli wykonanej miernikiem wielogazowym będącym na wyposażeniu strażaków, w obu przypadkach stwierdzona śladowe ilości tlenku węgla w pomieszczeniach. Czujniki zamontowane w domach zadziałały w obu przypadkach prawidłowo, alarmując mieszkańców na czas o zagrożeniu. Na szczęście na wspomnianym wyżej obszarze w roku 2019, nie mieliśmy ani jednego przypadku zatrucia tlenkiem węgla. Mamy nadzieję, że trend ten utrzyma się w następnych latach.

                Podczas całego okresu grzewczego OSP zbierała dane w postaci ankiety internetowej, które miały pozwolić ocenić wpływ przeprowadzonej akcji „Zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią” na kształtowanie właściwych postaw oraz zbadanie świadomości mieszkańców wsi Bolechowice oraz Zelków na temat niebezpieczeństwa, jakie niesie z sobą narażenie na działanie tlenku węgla. Dane były zbierane do dnia 25 stycznia 2020r., czyli dnia zebrania sprawozdawczego za rok 2019 Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach. Na tą chwilę w ankiecie wzięło udział 108 mieszkańców, za co bardzo dziękujemy. Porównując wyniki uzyskane w tejże ankiecie z wynikami uzyskanymi rok wcześniej można zaobserwować 11% wzrost świadomości mieszkańców dotyczących zagrożeń związanych z obecnością tlenku węgla oraz ewentualnym postępowaniu z osobą podtrutą.

48426454 214991059441059 4550040125194633216 n

                W kolejnych latach, Ochotnicza Straż Pożarna w Bolechowicach będzie kontynuować działania prewencyjne w postaci akcji „Zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią”. Ze względu na bardzo dobrą współpracę, już teraz mamy zapewnienia od naszego sponsora, firmy Aisko że przed rozpoczęciem kolejnego okresu grzewczego, na hasło ,,Bolechowice” na ich oficjalnej stronie http://aisko.pl/ uzyskają państwo kilkunastu procentowy rabat na ich produkty. O szczegółach będziemy informować.

                A teraz zgodnie z obietnicą, losowanie miernika tlenku węgla wśród uczestników ankiety, którzy uzyskali najwyższe wyniki w odpowiedziach. Losowanie wygrał Pan Adam (ze względu na ochronę danych osobowych zamazano litery w każdym adresie e-mail, które brały udział w losowaniu.)    

Nagranie z losowania w linku --> https://www.facebook.com/OSPBolechowice998/videos/651596682333127/