Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Akcja ,,zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią” doczekała się następców w sąsiednich gminach.

Niezmiernie miło nam jest poinformować o przeprowadzonej akcji "STOP CICHEMU ZABÓJCY" przez zaprzyjaźnioną jednostkę OSP Owczary w gminie Zielonki. Jak informują strażacy z tej jednostki, akcja została przeprowadzona w dniach 11-12 stycznia kiedy to druhny i druhowie z OSP Owczary dostarczyli oraz zamontowali 14 czujników firmy Kidde Fire Safety w domostwach osób starszych, mieszkających samotnie na terenie sołectw Owczary oraz Brzozówka. Dualne czujniki tlenku węgla i dymu zostały dostarczone przez radnego powiatu krakowskiego, pana Jarosław Raźny oraz przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Naszym przyjaciołom serdecznie gratulujemy przeprowadzonej akcji i liczymy że w następnych latach kolejne jednostki OSP będą podejmować działania prewencyjne na rzecz poprawy bezpieczeństwa związanego z tlenkiem węgla, na terenie powiatu krakowskiego.

Akcja ,,zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią” to kolejne już przedsięwzięcie zaraz po programie ogólnodostępnego AED w Bolechowicach, które doczekało się naśladowców. Ochotnicza Straż Pożarna w Bolechowicach w najbliższych latach ma zamiar kontynuować działania prewencyjne w myśl maksymy że lepiej zapobiegać niż leczyć.

A już teraz pomóż nam w ocenie wiedzy z zakresu zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Wypełnij ankietę zamieszczoną na stronie - https://docs.google.com/forms/d/1SRup84remEI5w9zRzbdpSu80wR0ODf5qA4XwHNg4nyo/edit .

Uzyskane wyniki zostaną porównane z rezultatem w poprzedniego roku. Omówienie zebranych danych odbędzie się na zebraniu walnym w dniu 25.01.2020r. o godz.16.00. Wszystkich sympatyków Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach serdecznie zapraszamy. Wśród osób, które najlepiej odpowiedzą na zadane pytania w ankiecie, zostanie rozlosowany czujnik tlenku węgla firmy Kidde, przekazany przez firmę Aisko.     

https://www.facebook.com/OspOwczary/photos/pcb.2979663845428161/2979663345428211/?type=3&theater