,,Zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią”

Akcja ,,zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią” powraca !!

Rok temu, Ochotnicza Straż Pożarna w Bolechowicach wraz firmą AISKO czyli wyłącznym dystrybutorem domowych zabezpieczeń p-poż marki Kidde w Polsce zainicjowała akcję ,, zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią". Przedsięwzięcie to skierowane było do mieszkańców miejscowości Bolechowice i Zelków oraz sąsiednich wsi na terenie gminny Zabierzów. Celem akcji było promowanie bezpiecznych zachowań w szczególności u osób starszych w obliczu niebezpieczeństwa związanego z tlenkiem węgla. Do programu zostało wytypowanych 25 gospodarstw, w których członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej wraz koordynatorami projektu zamontowali 25 czujników tlenku. Przeprowadzano prelekcje dotyczące oraz pogawędki w szkołach oraz na spotkaniach seniorów. Cała akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców oraz zainteresowaniem mediów z całej Polski.

Także w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna wraz naszym sponsorem, firmą AISKO czyli wyłącznym dystrybutorem domowych zabezpieczeń p-poż marki Kidde w Polsce będzie kontynuować akcję ,,zatrzymaj tlenek, obudź myślenie, pozwól nam zdążyć przed śmiercią”. Strażacy z naszej jednostki którzy, jak co roku rozprowadzają kalendarze strażackie będą wręczają domownikom materiały informacyjne uwrażliwiające na zagrożenia związane z obecnym okresem grzewczym. Każda osobowa, która będzie miała ochotę będzie mogła poprosić druhów z naszej jednostki o ocenę stopnia zagrożenia w jego domu oraz poradzić się co do ewentualnych zabezpieczeń, które byłoby wskazane zamontować w jego przypadku. Dodatkowo będzie możliwość wygrania wyjątkowych czujników marki Kidde, które dostarcza nam firma AISKO.

Wystarczy tylko, podobnie jak w tamtym roku wypełnić ankietę - https://docs.google.com/forms/d/1SRup84remEI5w9zRzbdpSu80wR0ODf5qA4XwHNg4nyo/edit#responses

Wśród osób, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi rozlosujemy czujniki tlenku węgla.