Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Terminal-ST od firmy Abakus

Miło nam poinformować że dzięki staraniom druhów z naszej jednostki, Ochotnicza Straż Pożarna w Bolechowicach będzie pierwszą jednostką OSP, która będzie stosować w działaniach ratowniczo-gaśniczych ,,Terminal-ST” od firmy Abakus.

,,Terminal-ST” to aplikacja przygotowana specjalnie dla potrzeb strażaków uczestniczących w działaniach ratowniczych. Terminal statusów otwiera zupełnie nowe i niedostępne nigdy wcześniej możliwości. Od 4 czterech lat nasza jednostka przechodzi intensywną modernizację. Dzięki staraniom naszych druhów, hojności mieszkańców i sponsorów,  pozyskiwany jest nowoczesny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który już wielokrotnie pokazał swoje możliwości podczas działań.  Strażacy Ochotnicy regularnie doskonalą swoje umiejętności wytyczając coraz to wyższe standardy działań. Niestety, pomimo profesjonalizmu naszych strażaków czasami występowały trudności z alarmowaniem. Nasi strażacy alarmowani byli do działań tylko drogą radiową która bywa zawodna szczególnie w naszych terenach. Nasi strażacy często musieli czekać na zwolnienie kanału radiowego aby dowiedzieć się gdzie mają się udać.

Od dzisiaj te problemy idą w niepamięć. Bieżąca komunikacja i statusy dla Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie, podgląd mapy okolicy wraz z pozycją innych SiŚ, lokalizacja najbliższych hydrantów, punktów czerpania wody, zbiorników ppoż. czy pikietaż dróg krajowych i autostrad usprawnią działania naszych strażaków i stanowią dopełnienie pozytywnych zmian jakie zaszły w jednostce OSP Bolechowice.