Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

Nowi druhowie w naszej jednostce

W ostatnim czasie do grona czynnych strażaków OSP Bolechowice dołączyli dwaj nowi druhowie, Tomasz Turcza oraz Grzegorz Mitka . Serdecznie witamy nowych druhów oraz życzymy dużo wytrwałości w trudnym i wymagającym strażackim fachu. Nasi nowi członkowie zawodowo związani są z ratownictwem medycznym, i to właśnie tą flankę będą wzmacniać w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej w Bolechowicach. Jak przyznaje nasz naczelnik dh Sebastian Dudzicki, ,,pozytywny odbiór ze strony mieszkańców oraz chęć uczestniczenia w życiu remizy to efekt dobrze zaplanowanego rozwoju jednostki która, ma na celu nieść bezinteresowną, fachową pomoc ludziom o każdej porze dnia i nocy. Nowo wybrany zarząd już w styczniu zapowiadał że dołoży wszelkich starań aby remiza stała się na nowo miejscem spotkań ludzi z pasją, których łączą wspólne wartości i myślę że, mamy już pierwsze efekty tych działań. Po ostatnich ćwiczeniach w Jaskini Kryspinowskiej, dostałem bardzo wiele zapytań o możliwość współpracy przy organizacji wspólnych ćwiczeń co na pewno uwzględnimy w niedalekiej przyszłość, przy następnych przedsięwzięciach. To piękne gdy ludzie z różnych środowisk zrzeszają się pod jednym szyldem by nieść pomoc gdy zajdzie taka potrzeba." Obecnie najliczniejszą grupą zawodową w strukturach OSP Bolechowice są funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej lecz, liczba członków związanych z służbą zdrowia ciągle wzrasta co napawa optymizmem ponieważ o sile naszej jednostki decyduje jej różnorodności. Fakt że w naszych szeregach mamy strażaków którzy zawodowo zajmują zgoła różnymi profesjami powoduje to, że nasi druhowie potrafią się wzajemnie uzupełniać osiągając tym samym zamierzone cele.


Tomasz Turcza - ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem, obecnie pracownik Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Od niedawna mieszkaniec Zelkowa gdzie przeprowadził się wraz z swoją małżonką z Krakowa.