Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

10.12.2016 - Kobylany, ul. Dworska - Pożar stodoły

W dniu 10.12.2016 około godz. 1:30 Dyżurny SKKM przyjął zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Kobylany przy ul. Dworskiej. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG3 oraz 7 zastępów z pobliskich jednostek OSP. Pierwsza przybyła jednostka na miejsce było OSP Kobylany. W wyniku rozpoznania ustalono że pożarem objęte są stogi siana w budynku gospodarskim Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Na pożar początkowo podano jeden prąd wody. Po dotarciu dodatkowych sił i poprowadzono cztery linie gaśnicze w natarciu na dach budynku. W wyniku uszkodzenia konstrukcji budynku zawaleniu uległ dach. Zaczęto sukcesywnie usuwać poszycie dachowe oraz krokwie drewniane. O godz. 3:10 na miejsce zadysponowano koparko-ładowarkę z JRG-5, przy pomocy której sukcesywnie usuwano słomę ze stodoły. Następnie nadpalone bale i elementy konstrukcyjne dogaszano na zewnątrz. 
Na miejscu obecni byli Małopolski Komendant Wojewódzki, Komendant Miejski PSP Kraków, Oficer Operacyjny SKKW, Oficer Operacyjny SKKM, Sztab Komendanta Miejskiego. 


W działaniach udział brały: 
- JRG 3 Kraków
- JRG 5 Kraków
- OSP Balice 
- OSP Bolechowice 
- OSP Brzezinka 
- OSP Brzoskwinia 
- OSP Karniowice 
- OSP Kobylany 
- OSP Nielepice 
- OSP Radwanowice 
- OSP Rudawa 
- OSP Rząska 
- OSP Ujazd 
- OSP Więckowice 
- OSP Zabierzów

Opis - KM PSP Kraków