Od 1892 w służbie społeczeństwu...

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"

09.12.2016 - Bolechowice, ul. Jurajska 174 - Pożar piwnicy

W dniu 09.12.2016r., o godzinie 8:34 zostaliśmy zadysponowani do zadymienia w piwnicy w budynku mieszkalnym przy ul. Jurajskiej. Po przybyciu na miejsce zastępu GLBA z OSP Bolechowice stwierdzono rozwinięty pożar drewna składowanego w pomieszczeniu kotłowni w domu mieszkalnym. Lokatorzy opuścili budynek, działania Straży Pożarnej polegały na wprowadzeniu do piwnicy roty gaśniczej w aparatach ochrony dróg oddechowych (nasz nowy sprzęt - po raz pierwszy użyty w akcji) i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się drewno. Prócz wysokiej temperatury panującej w kotłowni i silnego zadymienia, przedostającego się do pomieszczeń mieszkalnych, dodatkowe zagrożenie stanowiły piec centralnego ogrzewania oraz, składowany w sąsiedztwie płonącego drzewa, węgiel. Po ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia oddymiono i przewietrzono przy użyciu wentylatora. Lokatorzy, będący pod wpływem działania gazów pożarów, zostali przebadani przez przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego.
W akcji udział brały: GLBARt z OSP Bolechowice, GCBA z OSP Kobylany i dwa zastępy z JRG-3 PSP Kraków.